„Aby sa deti rodili s láskou“ v Caffe exclusive v Liptovskom Hrádku

Hlavná myšlienka akcie

Veľká cesta za humanizáciu pôrodu alebo Aby sa deti rodili s láskou. Toto je motto 16-dňovej cyklotúry, ktorú v dňoch od 8. – 23. mája podniknú dve mamičky s deťmi a so sprievodom z východu Slovenska až k Prezidentskému palácu. Keďže dopyt po zdravotnej starostlivosti o ženu a dieťa poskytovanej pôrodnými asistentkami rapídne stúpa, ale bez záujmu zainteresovaných, akcia žiada pre pôrodné asistentky plnú podporu od štátu a zároveň rešpekt k slobode rodičov pri výbere, akým spôsobom a kde privedú na svet svoje deti. Cyklojazda vytvorí šnúru po celom Slovensku. Mamičky, ale aj celé rodiny sa k nej budú môcť pridať na lokálnych cyklotrasách pozdĺž celej túry. Cesta sa začne v Košiciach. Na jednotlivých zastávkach bude pokračovať diskusiami s rodičmi či starými rodičmi. Záverečná jazda vyvrcholí veľkým stretnutím v Bratislave a odovzdaním listu s petíciou prezidentovi SR. Hádam si požiadavky žien konečne niekto naozaj všimne.

V Liptovskom Hrádku v kaviarni Caffe exclusive sa 11. 05. 2014 uskutočnilo stretnutie mamičiek, oteckov, starých rodičov a mladých rodiniek za humanizáciu slovenského pôrodníctva.  Prišli sa spolu postaviť za konkrétne zmeny. Uvítali sme hlavnú organizátorku a maminu na biku Martu Gal s doprovodom. Občerstvenie a priestory poskytla kaviareň Caffe exclusive ako sponzorský dar. Detičky sa vyhrali a maminy veselo diskutovali.

Petíciu môžete podpísať tu:

http://www.peticie.com/porod

„Ako poradkyňa pri dojčení si uvedomujem benefity prirodzeného pôrodu a bondingu, ktoré sú základom pre úspešné dojčenie. Matky sú komptentnejšie, sebavedomejšie, veria si a dokážu lepšie reagovať na potreby svojho dieťaťa. Môžeme si spoločné chvile užívať kdekoľvek a kedykoľvek“.

Adriana Kráľová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *