Nie som dokonalá, každá z nás je jedinečná

„Ja vôbec nie som dokonalá. Som matka z mäsa a kostí. Matka so svojimi bežnými problémami, pracovnými aj rodinnými.“

V istej internetovej diskusii som v jednom príspevku natrafila na takúto reakciu: „Je mi úprimne ľúto, keď ženy matky, ktorým by si zo seba vedela dať veľa, od Teba bočia“. A naozaj sa to niekedy deje. Zdám sa im dokonalá? Alebo pôsobím ako tá, čo všetko zvláda sama? Tá nenapodobiteľná? Prosím, len ma nenapodobňujte, pokojne sa inšpirujte, ale buďte sami sebou!

Ja vôbec nie som dokonalá. Som matka z mäsa a kostí. Matka so svojimi bežnými problémami, pracovnými aj rodinnými. Ani ja som materstvo neprežila len tak hladko bezproblémovo. O tom predsa otvorene hovorím nielen v Materskom raji. Teraz, keď sa na mňa pozriete, môže sa vám zdať, že: „Aha to je tá dokonalá Adriana!“ No nik a nič nie sú dokonalé. Dokonalosť neexistuje a práve preto je náš svet taký zaujímavý. Práve preto môžeme ísť stále ďalej a neustále pracovať na sebe a na svojom živote.

To, čo ma robí tým, kým som, sú len moje osobnostné vlastnosti. Ale tie sú proste moje, som to ja, nie je to pretvárka. Obohacujú ma a ženú ma ďalej. Ostávam #vzdysamasebou a verím v seba a svoje schopnosti. Vždy usmiata a pozitívna. Problémy prijímam ako výzvy. Prvé, čo ma napadne, nie je: „Bože, čo teraz!“ Pretvorím si ich na niečo, čo malo prísť, aby ma to posunulo ďalej. Aby som bola šťastnejšia, naučila sa niečo nové a zároveň tak možno mohla iným matkám ukázať nové veci a iné perspektívy. Problémy jednoducho privítam vo svojom živote a poďakujem za ne.

To som ja. Taká som sa narodila. Zlé premením na dobré a veľa sa každý deň smejem. Svoje sny premieňam na skutočnosť. Keď som študovala, mala som v izbe tabuľu a napísala som na ňu: „Negatívnymi vecami sa nezaoberám.“ Nebola skúška ktorú by som neurobila. Verím v silu myšlienky.

Viem, že každému nie som sympatická a každému sa nemusia páčiť moje myšlienky. Ale je to predsa v poriadku! Prečo by som sa mala všetkým páčiť? Ľudia, ktorým mám niečo dať si ma predsa nájdu. Tí ostatní ma pravdepodobne v živote stretnúť nepotrebovali. Nemala som ich nič naučiť.

Prečo teda píšem tento krátky úryvok o sebe? Lebo aj hejterov a trolov milujem. Ďakujem, že ste.  Bez vás by som v živote nedosiahla takú veľkosť myslenia a šťastia vo svojom živote, ani úspech v mojej práci. Posúvate ma ďalej. Len si prosím nemyslite, že som dokonalá. Som Adriana. Držím vám palce, aby vám vaše zrkadlo pomohlo pracovať na pocitoch, ktoré vás privádzajú do nešťastia. Sú to vaše pocity a mňa sa netýkajú. Nájdite lásku a budete v živote skutočne šťastní.

Čo Ti ukazuje Tvoje zrkadlo?

„Karma je zdarma“.

Čo je KARMA? Osudová rana, ktorú každý z nás aspoň raz v živote utŕžil. Žiaľ, neudeľuje ju osud, hoci by nám takáto útecha veľmi pomohla, udeľuje si ju človek sám. Svojimi skutkami vyvoláme istú príčinu a jej dôsledok sa objaví neskôr, častokrát až vtedy, keď sme už na svoj skutok zabudli. Karma je žatva toho, čo sme zasiali. A tak z údelu vyčítame, ako konal človek predtým.

Už Aristoteles vedel, že človek nie je dokonalý a ešte si dovolím odkaz antickej filozofie:

„Konaj dobro a vyhni sa zlu“.

Adriana Kráľová

Jedna myšlienka na “Nie som dokonalá, každá z nás je jedinečná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *