O mne

Podporujeme empatické kontaktné vzťahové rodičovstvo

Vitajte na stránkach podporujúcich prirodzené rodičovstvo v celom kontexte.

Táto stránka sa venuje prirodzenému rodičovstvu. Jej cieľom je poskytnúť informácie, pomoc, poradenstvo a podporu v tejto oblasti.

Mgr. Adriana Kráľová alias „Kengurka“
Sprievodkyňa materstvom a matka troch detí

bohyňaupr2011 – certifikovaná poradkyňa pri dojčení, MAMILA, o. z.
2014 – certifikovaná poradkyňa viazania šatiek „V bavlnce“
2014 – vznik Kengurky, e-shopu zameraného na podporu empatického kontaktného vzťahového rodičovstva
2015 – moje prvé dielo: „Návody na viazanie“ – Kríž s kapsou vnútri, Batoh, Double Hammock

Adrián – 5 rokov
Sofia Ema – 3 roky
Gabriel – 10 mesiacov

www.kengurka.sk
www.adrianakralova.sk

„Kontaktom k vzťahu: naša spoločnosť potrebuje trvalo udržateľné vzťahy a tie formuje už matka v detstve.“

Som predovšetkým matka troch detí. Materstvo znamená pre mňa to najkrajšie, čo môže ženu v živote stretnúť. Je to moje najväčšie bohatstvo, ktoré mi daroval sám život. Keď sa mi narodil prvý synček Adrián rozhodla som sa ho dojčiť napriek mnohým zdanlivo neprekonateľným prekážkam. Bol mojou najväčšou školou života a doviedol ma na cestu empatického kontaktného vzťahového rodičovstva (dojčenie, nosenie, spoločné spanie) a sprievodkyne materstvom.

megalaska

Adrián (5 rokov): dojčený 4 roky, tandemovo so sestrou Sofiou Emou, dojčenie počas tehotenstva, nosený príležitostne. Sofia Ema (3 roky): dojčená 3 roky, tandemovo s oboma bratmi Adriánom a Gabrielom, dojčenie počas tehotenstva, výlučne nosená. Gabriel (10 mesiacov): stále dojčený, tandemovo so sestrou Sofiou Emou, výlučne nosený.

V marci 2014 vznikol môj internetový obchod Kengurka s cieľom podporiť koncept vzťahovej výchovy v celom jej kontexte a získať finančné prostriedky na rôzne podporné podujatia. Moja práca je v prvom rade skutočným poslaním pomáhať matkám. Kengurka nie je biznistránka. Je to uveriteľný, pravdivý príbeh a splnený sen. Robím iba to, čo ma baví. Popri práci z domu sa môžem naplno venovať svojim deťom. Bez finančného zázemia, iba svojou poctivou prácou, s cieľom splniť si svoj sen, som vybudovala jeden z najúspešnejších e-shopov svojho druhu na Slovensku.

Moje prvé dielo: „Návody na viazanie“ – Kríž s kapsou vnútri, Batoh a Double Hammock a variácie.

Oblasť pôsobenia: Pôsobím v rámci celého Slovenska – workshopy a prednášky, laktačné poradenstvo: Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a okolie, kde poskytujem aj osobné konzultácie.

Keby sa dieťa malo rozhodnúť samé, vyberie si kontakt a dojčenie…

margareta1

Užívatelia

Mojou cieľovou skupinou sú tehotné, dojčiace a nosiace ženy a samozrejme všetci, ktorých téma zaujíma. Verím, že na mojej stránke nájdete to, čo hľadáte a v prípade potreby vám ochotne poradím a pomôžem.

História projektu

Vytvoriť stránku o prirodzenom rodičovstve som sa rozhodla z viacerých dôvodov. Jednak ich na Slovensku nie je stále dosť, existujú mýty o v tejto oblasti, ktoré často znemožňujú matkám dojčiť či nosiť, pritom je to prirodzené a vytvoriť priestor na poradenstvo, podporu a pomoc matkám.

g-56prvaupr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *