Prečo robím laktačnú poradkyňu?

Môj pôrod bol veľmi rýchly, aj keď nie zďaleka taký prirodzený, ako by som si to želala dnes. Odvtedy sa ale veľa zmenilo. Hlavne moje vedomosti ako neustále vzdelávajúcej sa laktačnej poradkyne. Od prvej chvíle, čo sa synček narodil sme si vytvorili spolu neskutočnú vzťahovú väzbu. Aj preto sa už vyše dva roky úspešne dojčíme, momentálne aj počas tehotenstva. Naše dojčenie sprevádzalo množstvo problémov, ktoré ma priviedli k práci laktačnej poradkyne. Po získaní certifikátu som začala svoje nadobudnuté vedomosti uplatňovať v praxi. V tejto práci som sa našla, rada aktívne počúvam matky, čo hovoria, potom si to spojím s tým, čo o probléme viem a čo sa o ňom naučím, rada pomáham druhým, odovzdávam svoje poznatky ďalej v prospech najkrajšieho momentu matky a dieťaťa, teda dojčenia. Pocity, ktoré si odnášam z úspešných stretnutí s matkami a spätná väzba, ktorú dostávam ma častokrát dojmú až k slzám. Preto ma moja práca veľmi baví, robím ju s veľkým srdcom a nadšením.

„Keby sa dieťa malo rozhodnúť samé, vyberie si dojčenie“. Dnešná doba je síce moderná, ale jej vymoženosti skôr znemožňujú priestor pre prirodzenosť. Často nefunguje to, čo by malo fungovať úplne samozrejme. Veď je to príroda. Ale máme cumlíky, fľašky, kočíky, postieľky, nemocnice plné prístrojov. To všetko bráni matkám v úspešnom dojčení.

Mojou úlohou je poskytnúť pomoc, podporu, šíriť osvetu v oblasti dojčenia a ukázať mamičke, kde môže pracovať na zlepšení dojčenia. Vrátime sa trochu späť v čase, alebo jednoducho začneme spolu filozofovať prečo to funguje všetkým cicavcom, iba človek má „veľký problém“. Ak matka pochopí základy dojčenia, jeho funkcie, potrebu rozvíjania vzťahovej väzby, prečo dieťa nosiť a odstrániť vymoženosti doby, ktoré sa bohužiaľ stali normou v spoločnosti, takmer každé moje poradenstvo skončí úspešne dojčiacou mamičkou. Preto ma laktačné poradenstvo tak veľmi baví.

Je to také jednoduché, stačí len počúvať. Základom je vzájomné počúvanie.

A prečo vznikla táto stránka? Pomáhať matkám, aby dojčenie bolo úspešné.

Adriana Kráľová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *