Reportáž z Nosičského festivalu, 1. 4. 2017 Bratislava

Značka AK (Afroditi Kengurka) je #skutocnepohodlie, #truecomfort.

Video z Nosičského festivalu v Bratislave vás dostane. Presne tak ako maminy dostali novinky v našom stánku. Najviac vás zaujal nosič z mojej dielne AK – Afroditi Kengurka (výrobky AK nájdete v mojom obchode), ktorý sľubuje #skutocnepohodlie a tento pocit ste mohli zažiť na vlastnej koži. Pozrite si video 🙂

A video from Babywearing festival will get you as the moms got the news from our stall. You were mostly interested in my own AK design and production carrier – Afroditi Kengurka – offering #truecomfort. You could withness that feeling firsthand at the Babywearing festival. Check out the video 🙂

Piatok, 31. 3. 2017

Vždy sa teším na Nosičský festival v Bratislave ako malé dieťa… Stretnúť kamošky, maminky a vychutnať si tú atmosféru je super pocit. Balenie mi zaberie celý deň. Je to síce náročné, ale stojí to za to – zvládnuť tri detičky, chystanie a nakladanie do auta… Som spotená. Na konci dňa mierim do vane, dám si kúpeľ, pár hodín spánku a môžem vyraziť.

Sobota, 1. 4 . 2017

Od tretej rána sa budím… Mám cestovnú horúčku – akoby som išla na obľúbený rockový koncert. V skorých ranných hodinách štartujem preplnené auto. Smer Bratislava. Čaká ma prestávka vo Vrútkach. Tam sa teším na objatie drahej priateľky Gitky, ktorá mi pomôže v stánočku Kengurka.

Dorazili sme do cieľa. Nestačili sme sa vybaliť a maminky v rade čakali pred stánkom. Mnohé z nich osobne poznám. Tieto stretnutia sú proste výnimočné. Porobili sme si parádne fotky, pokecali a predstavila som im svoje nové produkty.

Nosič AK dostal maminy najviac. Tak som si urobila s ich súhlasom pár poznámok:

„Zaujalo ma kríženie popruhov a že sa dali nadstavovať. Je mäkučký a pohodlný.“ Zuzka

„Krásny je, úplne. tie ramenné popruhy sú veľmi pohodlné. Celkovo nosič hodnotím ako userfriendly.“ Želka

„Dieťatko ani nie je cítiť v nosiči, ani keby som ho nemala. Asi s nim ujdem.“ Jarka

„Zdá sa mi to najpohodlnejší nosič na chrbát aký som kedy skúšala.“ Zuzka

„Praktické rozopínanie praciek, pohodlný bedrák, mäkučký – skutočné pohodlie tak ako Kengurka sľubuje.“ Lenka

Ani kardigan AK z mojej dielne neostal bez povšimnutia. Tešil sa záujmu a pristal každej jednej, ktorá si ho skúsila 🙂 Najviac ich oslovil model s čipkou a antracitová farba. Práve ten je aj môj najobľúbenejší. A čo povedali na kardigan maminky?:

„Teda to bol nápad tento tvoj kardigan. Nič také tu predtým nebolo. Originálny nápad.“ Majka

„Elegantný a štýlový. Konečne niečo, v čom vyzerám žensky.“ Lenka

Predstavili sme aj novú slovenskú značku Mamika. Nádherný kabátik nájdete vo fotogalérii (posledná foto). Pár postrehov:

„Perfektný strih kabátika, prijemný na dotyk a kvalitne spracovanie a materiál.“ Lenka

„Naozaj jednotka na slovenskom trhu. Materiál kvalitný ako kardigan od Adriany.“ Majka

Okolo 15:00 sme sa dostali len k obedu. Boli sme s Gitkou poriadne vyčerpané. Pri predstave, že ma čaká šoférovanie späť na Liptov a ešte aj obchádzka, som si povedala, že nemôžem riskovať nehodu. Tak sme sa trochu skôr museli pobaliť. Na jednej strane mi to bolo ľúto, na druhej sa neoplatí podceniť situáciu. Veď raz som už od únavy nacúvala moju bielu astričku.

Príchod domov bol v pohode. Od nadšenia a energie od vás, milé maminky, som nešla spinkať. Do rána som si užívala atmosféru festivalu. Ďakujem, že som to mohla znovu zažiť :-).

S láskou, vaša Adri – nezabudnite si pozrieť fotky:

2 myšlienky na “Reportáž z Nosičského festivalu, 1. 4. 2017 Bratislava

 1. Novinku z dielne AK som mala prvýkrát možnosť vyskúšať na zimnom nosičskom minitrhu v r. 2016 ešte ako tehuľka. V nosení nie som nováčik, už moja prvá dcéra bola výlučný nosenec, kočík sme síce mali, ale prvýkrát v ňom sedela až asi ako 7 mesačná, a keďže potom prišla zima a sneh a ako 10 mesačná už behala, šatka a nosič boli našimi najlepšími kamarátmi. Práve vďaka naozaj frekventovanému noseniu (do 6 mesiacov sa nosila mnohokrát aj 10 hodín denne, nakoľko bola total nepoložiteľné bábätko) a noseniu na najrôznejších miestach (od Bratislavy, cez Tatry až po Košice) som vedela presne, čo od nosiča, ktorý sľubuje skutočné pohodlie, očakávam.
  Som človek, ktorý je akčný v každom slova zmysle. Pracujem prakticky od navratu z porodnice. Robím množstvo aktivít aj ako laktačná poradkyňa a poradkyňa nosenia. Som neustále v pohybe a to čo som očakávala bolo pohodlie a praktickosť. Vyskúšala som vačšinu dostupných nosičov na trhu, pretože napriek tomu, že šatkovanie milujem, pri presunoch a prestupoch z auta a do auta, je predsa len pre mňa pohodlnejší a praktickejší nosič. Niektoré mi sadli viac, niektoré menej, iné zas vôbec. Na vyskúšanie nosiča z dielne AK, ktorý bol už na pohľad dizajnovo odlišný od ostatných na trhu som sa preto veľmi tešila.
  Už na trhu ma veľmi zaujal. Mám rada dizajnové a odlišné veci, preto ma jeho „vizuál“ naozaj dostal. Bolo to niečo celkom odlišné. Nevedela som sa však dočkať toho pravého záťažového testu s mojim dieťatkom. Šancu som dostala, keď mal syn tri týždne a Aďku som uprosila na „testovačku“, napriek tomu, že nosič mal byť pôvodne určený až pre o niečo väčšie deti. Vravím si, veď stiahneme šnúrkou, ak bude treba a aspoň budem vedieť, či sa mi naň oplatí počkať.
  Hneď v úvode ma veľmi prekvapilo, že keď sa integrovaná sťahovacia šnúrka zatiahla, nosič sadol môjmu 3 týždňovému synovi ako uliaty. Zadoček krásne „zapadol“ do látky chrbtovej opierky a nožičky aj chrbátik sa dostali do ideálnej polohy. Nikde nič netlačilo, nikde nič neodstávalo. Skutočným šokom však boli ramenné popruhy. Ich šírka a možnosť kríženia poskytli pocit maximálneho pohodlia. Napriek mojej obave, ako sa budú zapínať, keďže som na krížené zapínanie nebola veľmi zvyknutá a aj pri iných nosičoch som ho využívala minimálne, išlo zapnutie a odopnutie ako po masle. Syn po vložení do nosiča okamžite zaspal a spal takto 2 hodiny. Bol by spal istotne aj dlhšie, nakoľko však od nás nosič žiaľ musel odísť, bolo potrebné ho vybrať a nosič vrátiť. Za tie dve hodiny som si však užila fantastický pocit pohodlia, kedy som mala pocit, že dieťa na sebe snáď ani nemám, a to som naozaj veľmi zvyknutá na luxus dobre naviazanej šatky. Bezprostredne po vybratí sa synček zobudil, čo u nás znamená okamžité rozbalenie, nakoľko aj bezplienkujeme. Nedalo mi neskontrolovať nožičky, ktoré na moje prekvapenie neboli vôbec otlačené, hoci išlo o tak maličké bábätko v nosiči bez novorodeneckej vložky. Od toho momentu som vedela, že toto je pre nás to pravé orechové. Nádherný dizajn a neuveriteľný pocit pohodlia pre mňa aj dieťa.
  Preto som ho o tri týždne „vydrankala“ na skúšku znova, nakoľko som medzi tým skúšala ešte dva nosiče inej značky, nad ktorými som premýšľala a chcela som vedieť, či moja predstava o nosiči AK nebola ovplyvnená „spomienkovým pozitivizmom“ a nakoniec, nemala som možnosť otestovať ho v naozaj reálnych záťažových situáciách.
  Naše druhé stretnutie trvalo 4 dni. Syn mal vtedy 6 týždňov a mali sme pred krstom. Tentokrát som vedela, že je to naša posledná možnosť výskúšať ho pred rozhodnutím, či kupujeme, alebo nie. Začala som si teda všímať aj detaily a zamýšľať sa nad tým, čo robí nosič takým pohodlným. Okrem samotného faktu, že ide o šatkový nosič, čo už samo o sebe pridáva pohodliu, nám maximálne vyhovujú široké ramenné popruhy, ktorých zapínanie u nás obstálo aj v krízových situáciách, keď som potrebovala dve deti rýchlo vyložiť z auta a pri tom jedno staršie istiť nohou a druhé rýchlo zapínať do nosiča (kto zažil, ten pochopí). Syna nosím v priemere väčšiu časť dňa, napriek tomu nemal za tie 4 dni nikdy nič otlačené, čomu sa mi nie vždy podarí predísť aj v šatke, nieto ešte pri nosení v inom nosiči (mám starý nosič ešte po dcére). Keďže mám už od pôrodu dcérky problémy s chrbticou, okrem ramenných popruhov som si dávala pozor aj na bedrový pás. Vždy som bola zástancom pevných bedrových pásov, nakoľko pri šatkových nosičoch som mala skúsenosť, že sa mi to celé deformovalo, zarezávalo a tlačilo, v dôsledku čoho som cítila váhu dieťaťa viac v chrbte, čo nebolo zrovna príjemné. U AK sa mi to však za tie 4 dni vôbec nestalo. Bedrový pás pekne doľahol a nikde nič netlačilo ani neodstávalo. Syn bol v nosiči celý čas spokojný a nebolo treba nič opravovať a doťahovať počas celodenného nosenia. Osobne som veľmi rada za nastavovanie šírky chrbtovej opierky, nakoľko mi nikdy nevyhovovali nosiče s novorodeneckými vložkami (ani syn mi v novoredeneckej vložke nechcel byť kvôli šúchajúcim sa nožičkám) a som praktik, takže uprednostňujem jeden nosič na čo najdlhší čas nosenia, mnohokrát totiž z veľk. baby dieťa vyrastie, pričom veľk. toddler je ešte príliš veľká. Už pri dcére bol problém sa trafiť…
  Za mňa bol teda nosič AK jednoznačnou voľbou a stojí mi za to si počkať, kým príde do predaja. Zamilovala som sa do neho na prvý pohľad. Splnil všetko, čo som od nosiča očakávala, a teda praktickosť, funkčnosť a maximálne pohodlie pre matku aj pre dieťa.

 2. V prvom rade som šťastná matka ked sa moje dieťa usmieva a raduje a to v nosiči od Kengurky je zaručene. Amalka je v ňom veľmi spokojná a šťastná, vidí na svet, pohodlne sa jej nesie a spokojne zaspinka. Je pre mna samozrejme veľmi dôležité zdravie môjho dieťaťa a takisto aj moje a som si istá, ze ked sa nosíme v nosiči od Kengurky, nic tým nepokazíme. Amalka sedí pekne s podsadenou panvou, nožičky do tvaru M, čiže bedrové klbiky netrpia, nevykrivuje sa zo strany na stranu, hlávka ma oporu a chrbtica dieťatka netrpí, ba práve naopak posiluje aj chrbátik. Prekrizenie na chrbte pre nosiaceho zabezpečuje oporu chrbta a núti nosiaceho chodiť vystretý. Popruhy neťahajú ramena a tak je nosenie veľmi pohodlne aj pre mamku alebo ocka. Nosic je nielen výborná pomôcka na prechadzky a presuny, ale je to aj krásny vzťah a komunikácia rodiča a dieťatka. Nastaviteľné popruhy umožňuju testny kontakt telo na telo a tak sa vzájomne reguluje medzi vami telesná teplota a cítite dych a srdiečko vášho dieťatka. S nosičom sa ľahko a jednoducho manipuluje, šitie a latka sú veľmi kvalitne, je pevný a pritom vzdušný. Ak dieťatko šťastne chceš mat, stačí nosic od Kengurky si objednať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *