„Dojčenie nie je prekážkou“ – Beh dojčiacich žien v Materskej škole Belanská, Liptovský Hrádok

14. júna 2014 so začiatkom o 14:00 sa uskutočnilo krásne podujatie s názvom „Dojčenie nie je prekážkou“ – Beh dojčiacich žien.

Ak rady športujete, nemusíte so svojím koníčkom prestať. Materstvo nás o nič neoberá, naopak, užívajme si ho bez omedzení! To bola hlavná myšlienka, ktorá oslovila nielen mamičky, ale aj oteckov, starých rodičov a celé rodiny. Trasa bola so štartom aj cieľom v MŠ Belanská a viedla po hrádzi pri Belej a späť cez Liptovský Hrádok.

Akcia mala symbolický charakter a bežali nielen mamičky, ale aj ockovia, ktorí svojim gestom dali najavo, že táto téma im nie je ľahostajná. Chceli tak podporiť dojčenie detí a ženy vo všeobecnosti bez nároku na umiestnenie.

Časový harmonogram akcie bol nasledovný:

14:00 – prezentácia (zápis bežkýň, odovzdanie čísiel atď..)

14:30 – otvorenie/príhovor

14:45 – štart

15:30 – vyhlásenie výsledkov

Napriek nepriaznivému počasiu (keďže sa štartovalo po daždi) hodnotím podujatie veľmi pozitívne aj ako organizátorka, aj ako účastníčka behu. Číslo 15 hovorí za všetko, na prvý ročník som maximálne spokojná. Zvíťazili všetci, pretože myšlienka bola úžasná, tombola bohatá a prvé tri dievčatá boli naozaj skvelé.

1. miesto: Dana Trégerová, čas: 16:11 (pevná šatka Ellevill podľa vlastného výberu, poukážka na ľubovoľný kurz od Mgr. Adriana Kráľová – Kengurka, L. Hrádok)

2. miesto: Petra Navrátilová, čas: 16:58 (látková plienka Wonderoo, poukážka na babysitting v Detskom opatrovateľskom centre Svetluška, L. Hrádok)

3. miesto: Lenka Litvinová, čas: 17:19 (rešpektujúce knihy pre deti „Učíme sa spolu vychádzať“.

Ceny v tombole: Tričko a  3 ks knihy „Poloková, A.: Praktický návod na dojčenie“ od OZ Mamila, návleky na popruhy nosičov od Al & Izi, poukážky od DOC Svetluška.

To, že akciu podporili matky z Galanty a Zvolena je nádherná spätná väzba a pre mňa impulz, že budem organizovať aj ďalší ročník 🙂

Adriana Kráľová

Partneri:

Mgr. Adriana Kráľová – Kengurka, Liptovský Hrádok,Ceragon Networks, s. r. o., Liptovská Porúbka, Materská škola Belanská pri ZŠ s MŠ J. D. Matejovie, Liptovský Hrádok, Detské opatrovateľské centrum Svetluška, Liptovský Hrádok.

 

www.ekoplienky.sk, www.archizáhrada.sk, Henrich Kaczor Photography

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *